Poliüretan Silindir Kaplama Nedir?

Poliüretan silindir kaplama, merdanelerde olduğu gibi başta matbaa olmak üzere birçok sektörde kullanılmaktadır. Merdane kaplamada olduğu gibi çelik silindirler üzerine poliüretan malzemesinin kaplanması işidir.

Poliüretan Silindir Kaplama Özellikleri Nelerdir?

  • Silindir kaplama yüksek dayanıma sahiptir.
  • Leke ve iz bırakmaz.
  • Çeliğe ve diğer metal malzemelere yüksek oranda yapışır.
  • Sürtünme katsayısı yüksektir.
  • İstenilen esneklikte üretilebilir.
  • Geniş sertlik aralığı 50-95shA değerlerindedir.
  • Aşınmalara karşı dayanıklıdır.
  • Yüksek mekanik dayanım özelliği sergiler.

Hangi Sektörler İçin Üretilir?

Mobilya sektöründe kullanılan makinelerin tamburlarında, poliüretan kaplama kullanılır. Bu sayede daha hızlı imalat gerçekleştirilebilir.

Laminasyon merdaneleri adı verilen kaplama silindirlerinde kullanılırlar. Yapışmama özelliğinden dolayı, poliüretan kaplama tercih edilir.

Özellikle yüksek sıcaklıklarda iş yapan metal kesme ve bükme makinelerinde verimli bir şekilde kullanılabilirler. Poliüretan yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır ve yapışmadan çalışma özelliğine sahiptir.

En sık kullanıldığı sektör matbaa sektörüdür. Ofset ve dizgi makinelerinde bulunan merdanelerin uzun süre kağıda yapışmadan ve zarar vermeden iş görmesi gerekmektedir. İşte poliüretan silindirler bunu sağlar. Aynı zamanda ambalaj sektöründe sıklıkla kullanılan makinelerde de kaplama işlemi gerçekleştirilir.

Yukarıda saydığımız tüm sektörlerdeki otomasyon makinelerinin önemli parçalarından olan silindirler, uzun süre dayanım sağlamalı ve yoğun çalışma süreleri içerisinde verimlerini kaybetmemelidir. İşte poliüretan malzemeleri ile kaplandıklarında, tüm bu şartları karşılayacak hale gelirler.

Firmamız Bursa ili Yıldırım ilçesinde bulunmaktadır. Ülkemizin tüm şehirlerinden iş almaktayız. İstenilen kalınlıkta ve sertlikte malzemelerinizi (metal silindir, teker, merdane) poliüretan ile kaplıyoruz. Alanında uzman ekimizle siparişlerinizi en kısa sürede hazırlayıp teslim ediyoruz.

Bizleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

poliüretan-silindir-kaplama2
poliüretan-silindir-kaplama