poliuretan-teker-kaplama9
poliuretan-teker-kaplama
poliuretan-teker-kaplama
poliuretan-teker-kaplama
poliuretan-teker-kaplama2

Poliüretan Teker Kaplama Nedir?

Sanayide kullanılan; ağır yük tekerler, arıtma tekerleri, ve istif makinelerinin tekerleklerinin kaplanması işlemidir.

Poliüretan kaplamanın yapılmasının amacı, metal gövdeye sahip olan tekerlerin zarar görmemesidir. Ayrıca yıpranmış tekelerin kaplamasında da kullanılır. Böylece tekrar kullanım sağlanmış olur.

Poliüretan, lastik ve kauçuk gibi maddelerden yapılan ürünlerin genel adıdır. Petrol türevi kökene sahip olan bu madde dış koşullara karşı oldukça dayanıklıdır.

Teker kaplama yüksek oranda, kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Asit ve saf alkol gibi metallere zarar veren ve aşınmasına neden olan etkenler karşı metalleri korurlar.

Poliüretan Teker Kaplama Nasıl Yapılır?

Sıvı ve yoğun kıvamda bulunan poliüretan maddesi, çelik bir silindirin yer aldığı özel bir kovaya dökülür. Kalıbın tamamı madde ile doldurulduktan sonra soğuması için bekletilir. Daha sonra yüzeydeki pürüzleri gidermek üzere özel zımpara makinesinden geçirilir.

Soğuduktan sonra kalıptan çıkarılır. Dış kaplama, tekerlek yataklaması adı verilen burç ile sağlanır. Daha sonra cıvata ve somun aracılığıyla oynak tabakaya bağlantısı gerçekleştirilir. Tekerlek üzerinde bulunan oynar maşa sayesinde, 360 derece dönebilmektedir.

İmal edilen kaplamalar özel bir alanda teste tabi tutulur. Sıcaklık ve dayanıklılık testi bunlardan birkaçıdır. Yapılan testler sonucunda, herhangi bir kusuru bulunmayan ürünler kullanıma hazır demektir.

Poliüretan teker kaplama ürünleri -20 ile +70 derece arasındaki sıcaklıklara dayanabilir.

Firmamız Bursa ili Yıldırım ilçesinde bulunmaktadır. Ülkemizin tüm şehirlerinden iş almaktayız. İstenilen kalınlıkta ve sertlikte malzemelerinizi (metal silindir, teker, merdane) poliüretan ile kaplıyoruz. Alanında uzman ekimizle siparişlerinizi en kısa sürede hazırlayıp teslim ediyoruz.

Bizleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.