saç-dilme-lastikleri
saç-dilme-lastikleri
saç-dilme-lastikleri
saç-dilme-lastikleri
saç-dilme-lastikleri

Sac Dilme Lastikleri Kaplama

Sac dilme lastikleri kaplama, rulo sac dilme makinelerinde kullanılır. Zamanla dilme hatlarında kullanılan ara parçalar yıpranır ve aşınır. Aşınan parçaların kauçuk ya da poliüretan malzemesi ile kaplanması sonucunda, tekrar kullanılabilirler.

Rulo Sac Dilme Makinesi Ne İşe Yarar?

Soğuk ve haddelenmiş çelik ya da yarı çelik malzemeler, sanayide birçok alanda kullanılır. Bu malzemelerin şekillendirilmesi ve istenilen ebatlarda kesiminin yapılması için birçok makine kullanılır.

Bu makinelerden birisi de sac dilme makinesidir. Sac dilme makinesinde kullanılan ara parçalar, çelikle sürekli temas halinde olan parçalardır. Her ne kadar bu parçaların ve makinelerin bakımları yapılsa da, zamanla çalışmaktan dolayı yıpranırlar. Yıpranma oranı az ise dilme lastikleri adı verilen malzemelerle kaplanırlar ve yeninden kullanılabilirler.

Eğer yıpranma oranı fazlaysa bu parçaların değiştirilmesi gerekir. Çünkü bir süre sonra dilme lastikleri ile kaplama da işe yaramayacaktır.

Bıçaklarla birlikte çalışan ara parçalar, poliüretan ya da kauçuk malzemeleri ile kaplanırlar.

Kauçuk ya da poliüretan malzemeler ısı ve elektrik yalıtımı sağlar.  Aynı zamanda parçaların doğrudan kendilerine zarar verecek metallerle temas etmesini önlerler. Bu malzemeler yüksek ısılara karşı da dayanıklıdırlar. Uzun süre kullanım ve performans sergilerler.

Temizlenmeleri de oldukça kolaydır. Özellikle poliüretan malzemesi metrekare başına düşen yük taşıma kapasitesi açısından verimlidir. Yoğun bir malzemedir.

Aşınma ve mukavemet gerektiren tüm parçalarda yukarıda bahsettiğimiz iki malzeme kullanılabilir.

Firmamız Bursa ili Yıldırım ilçesinde bulunmaktadır. Ülkemizin tüm şehirlerinden iş almaktayız. Malzemelerinizi istenilen kalınlıkta ve sertlikte poliüretan ile kaplıyoruz. Alanında uzman ekimizle siparişlerinizi en kısa sürede hazırlayıp teslim ediyoruz.

Bizleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.